List of all 2018 FIFA World Cup Russia Qualifiers and all stages matches group-wise information


Group A
Date  Time   Place   Match
14-Jun 16:00 Moscow Russia vs Saudi Arabia
15-Jun 13:00 Ekaterinburg Egypt vs Uruguay
19-Jun 19:00 Saint Petersburg Russia vs Egypt
20-Jun 16:00 Rostov-on-Don Uruguay vs Saudi Arabia
25-Jun 15:00 Samara Uruguay vs Russia
25-Jun 15:00 Volgogra Saudi Arabia vs Egypt


Group B
Date Time Place Match
15-Jun 19:00 Sochi Portugal vs Spain
15-Jun 16:00 Saint Petersburg Morocco vs Iran
20-Jun 13:00 Moscow Portugal vs Morocco
20-Jun 19:00 Kazan Iran vs Spain
25-Jun 19:00 Saransk Iran vs Portugal
25-Jun 19:00 Kaliningrad Spain vs Morocco


Group C
Date Time Place Match
16-Jun 11:00 Kazan France vs Australia
16-Jun 17:00 Saransk Peru vs Denmark
21-Jun 16:00 Ekaterinburg France vs Peru
21-Jun 13:00 Samara Denmark vs Australia
26-Jun 15:00 Moscow Denmark vs France
26-Jun 15:00 Sochi Australia vs Peru


Group D
Date Time Place Match
16-Jun 14:00 Moscow Argentina vs Iceland
16-Jun 20:00 Kaliningrad Croatia vs Nigeria
21-Jun 19:00 Nizhny Novgorod Argentina vs Croatia
22-Jun 16:00 Volgograd Nigeria vs Iceland
26-Jun 19:00 Saint Petersburg Nigeria vs Argentina
26-Jun 19:00 Rostov-on-Don Iceland vs Croatia


Group E
Date Time Place Match
17-Jun 19:00 Rostov-on-Don Brazil vs Switzerland
17-Jun 13:00 Samara Costa Rica vs Serbia
22-Jun 13:00 Saint Petersburg Brazil vs Costa Rica
22-Jun 19:00 Kaliningrad Serbia vs Switzerland
27-Jun 19:00 Moscow Serbia vs Brazil
27-Jun 19:00 Nizhny Novgorod Switzerland vs Costa Rica


Group F
Date Time Place Match
17-Jun 16:00 Moscow Germany vs Mexico
18-Jun 13:00 Nizhny Novgorod Sweden vs South Korea
23-Jun 19:00 Sochi Germany vs Sweden
23-Jun 16:00 Rostov-on-Don South Korea vs Mexico
27-Jun 19:00 Kazan South Korea vs Germany
27-Jun 19:00 Ekaterinburg Mexico vs Sweden


Group G
Date Time Place Match
18-Jun 16:00 Sochi Belgium vs Panama
18-Jun 19:00 Volgograd Tunisia vs England
23-Jun 13:00 Moscow Belgium vs Tunisia
24-Jun 13:00 Nizhny Novgorod England vs Panama
28-Jun 19:00 Kaliningrad England vs Belgium
28-Jun 19:00 Saransk Panama vs Tunisia


Group H
Date Time Place Match
19-Jun 16:00 Moscow Poland vs Senegal
19-Jun 13:00 Saransk Colombia vs  Japan
24-Jun 19:00 Kazan Poland vs Colombia
24-Jun 16:00 Ekaterinburg Japan vs Senegal
28-Jun 15:00 Volgograd Japan vs  Poland
28-Jun 15:00 Samara Senegal vs  Colombia


Round of Last 16
Date Time Place Match
30-Jun 19:00 Sochi 1A vs  2B
30-Jun 15:00 Kazan 1C vs  2D
1-Jul 15:00 Moscow 1B vs  2A
1-Jul 19:00 Nizhny Novgorod 1D vs  2C
2-Jul 15:00 Samara 1E vs 2F
2-Jul 19:00 Rostov-on-Don 1G vs 2H
3-Jul 15:00 Saint Petersburg 1F vs  2E
3-Jul 19:00 Moscow 1H vs 2G


Third place
Date  Time   Place   Match
14-Jul 15:00 Saint Petersburg L61 vs L62


Date  Time   Place   Match
10-Jul 19:00 Saint Petersburg  W57 vs W58
11-Jul 19:00 Moscow  W59 vs W60


Date  Time   Place   Match
15-Jul 16:00 Moscow  W61 vs W62